יערה יוחנן: "אין משהו שיעמוד בפני כדי להצליח"

היא הגיעה לעיסוק שלה מתוך הצורך העז להציל חיים, בזכות הילדים שלה היא לומדת על עצמה, מאמא שלה היא למדה להיות וונדר וומן ומאבא – אומץ. קבלו השראה מיערה יוחנן

מי את: "יערה יוחנן רוזן, בת  39, נשואה לערן ואמא לגל בת ה-10, נועם בן 7, ויובל בת 5, מנכ"לית חברת הכפתור מזה כשנתיים- מערכת מצילת חיים לנהגים ויושבי הרכב".

מה עשית לפני: "בעברי שימשתי בתפקידי ניהול רבים בפרטנר שהוא מבחינתי בית הספר מספר אחת לניהול, לאחר חופשת הלידה עם גל עזבנו את אילת ועברנו למרכז, משם עברתי למירס לימים הוט מובייל וגם שם שימשתי בתפקידי האחרון כמנהלת התפעול של המוקדים בחטיבה העיסקית, בתפקידי האחרון לפני הכפתור שימשתי כמנהלת מערך זימון התורים של קופת חולים כללית, תפקיד מאוד מאתגר שגרם לי להבין איפה אני רוצה ומה אני רוצה לעסוק בעתיד".

מה משך אותך לעסוק בתחום שאת עושה? "נכון שכנראה רופאה אני כבר לא אהיה אך תחום הצלת החיים תמיד בער בי בכל מיני וריאציות, אם בזימון התורים -להנגיש את השירות לכל לקוח ולקוח ולסייע לו לקבל טיפול מהיר אז גם הכפתור עושים עבודת קודש יום יום ומצילים חיים ומסייעים בדרכים ומורידים את מפלס החרדה של קהל לקוחותינו".

מה את הכי אוהבת בעבודה שלך? "את היכולת לחלום וליצור מהחלום מציאות בזמן קצר ובעיקר את האנשים שלי שהופכים את החלום למציאות".

מה פחות? "תהליכים ארגוניים הנמשכים זמן ארוך בארגונים גדולים".

מה ממלא אותך? "ממלא אותי לחקור מקרים שקורים ללקוחותינו , תאונות בעיקר, שכחת ילד ברכב, מצוקה שאליה נקלעו, לתחקר את פעולות המערכת ותפקוד מוקדי החירום שלנו ולתת לנו ציון גבוה בכל פעם".

מה מעורר בך השראה? "אומץ, תעוזה והצלחה כנגד כל הסיכויים מעוררים בי השראה".

אישה חזקה בעינייך היא:"היא אשה שקודם כל מודעת לנשיות שלה, הגעתי מהצבא, בצבא הרבה נשים ששימשו בתפקידי מפתח מהר מאוד אימצו גינונים ואפילו מראה גברי, רציתי תמיד לצעוק להן " זו לא הדרך!!!" אני חושבת שדווקא ללמוד כיצד להצליח גם בעולמות שנחשבים גבריים ולשמור על הנשיות שלך זו אישה חזקה".

הדבר הכי חשוב שלמדת מאמא שלך: "שאין משהו שיכול לעמוד בפני כדי להצליח , אמא שלי סיימה תואר בלימודי מגדר, מאוד חשוב לה להנגיש גם לבנותיי מי הן הנשים החזקות בהיסטוריה ומה הן עשו , אני שואבת את הפמיניזם ממנה ואת תחושת הוונדר וומן , אני יכולה לעשות הכל".

ומאבא שלך: "האבא היקר שלי ממנו למדתי מה זו תעוזה , הוא אינו חושש לקחת סיכונים ועל אף שהסיכונים מחושבים זה דורש אומץ רב, יש לי אבא אמיץ".

הדבר הכי משמח שקרה לך בחיים: "הילדים שלי- בזכותם אני לומדת על עצמי כל יום עוד קצת ומכל אחד מהם בדרך המיוחדת שלו".

והכי עצוב: "הפרידה מהסבתות שלי, כל אחת בזמנה בהפרשים של 14 שנה, את כל אחת כאבתי ממקום בגרותי באותה הנקודה שתי נשים מעוררות השראה בסיפורן האישי, מאוד שונות אך תמיד היו חברות, האחת לא זכתה להכיר כלל את נכדיה והשנייה לא זכתה להכיר את יובל".

ספרי על רגע משמעותי במיוחד שגרם לך לשינוי או תובנה שהשליכה על כל החיים: "העזיבה של מקום העבודה הגיעה מסיבות בריאותיות, שם הבנתי שבמקום שלא טוב לך אל תישאר ובטח כאשר זה פוגע בך בריאותית עבודה היא אמצעי , לסיפוק, כסף ועוד הרבה דברים נהדרים, אך מאותו היום שבו הבנתי שאני תמיד רוצה להיות במקום שעושה לי טוב שיניתי את כל הנרטיב שלי על החיים, גם העסקיים".

מה את עושה בשביל להירגע? "קוראת ספר מתח טוב, צוללת כשאפשר, הולכת לשאוף אוויר בים".

איזו מטלת בית את הכי אוהבת ואיזו פחות? "הכי אוהבת לטפל בגינה, צמחים הם כמו ילדים זקוקים לחום ואהבה. הכי שונאת לקפל כביסה ולסדר בארון… זה יכול לקחת לי יום שלם כי תמיד אברח למשהו אחר".

יש לך עזרה? "כן, הבעל היקר והתומך שלי, מכיל אותי בכל ההרפתקאות שלי, אני מפזרת את הילדים כל בוקר והוא אוסף כל יום, עושה איתם שיעורים, ארוחת ערב ומקלחות ומשכיב… אין עליו איש חיל".

כמה את מקדישה לילדים? "מגיעה פעמיים בשבוע מוקדם יחסית ( שבע בערב) עושה שיעורים איתם, שיחות נפש , מידי פעם מסעדה עם כל אחד מהם בנפרד. מאוד חשוב לי לתת לכל אחד את תשומת הלב שמגיעה לו, פחות כקבוצה. אנחנו מרבים לצאת לסופי שבוע, לטייל בארץ וליהנות כמשפחה".

מה היית עושה אם הייתה לך עוד שעה ביום? "הייתי יוצאת לרוץ כמו פעם… זה ממש חסר לי ואני לא מוצאת את הזמן".

מה עוזר לך להיות אמא טובה יותר? "ההבנה שכל ילד הוא שונה והוא עולם ומלואו, לא כל מה שמוצלח באחד גם מתרחש באחר, לא לצפות מהם דברים שאינם ביכולת שלהם ולקבל אותם כפי שהם".

טיפ לזוגיות טובה בעינייך: "הבנה מלאה מיהו בן זוגי על מעלותיו ומגרעותיו, לא לנסות לשנות את האדם אלא למצוא את הדרך הנכונה מצידך אליו".

המוטו שלך בחיים: "רק דגים מתים שוחים עם הזרם- אל תיקח הכל כנכון וכמובן מאליו, תחקור ותבין ואז תצא לדרך".

חופשה חלומית בעינייך היא: "המלדיביים, צלילות, שקט ומים כחולים".

החלום שלך: "בריאות לכולם ותמיד , שתמיד אצליח לתת הכל לכל מי שצריך".

איפה את בעוד 10 שנים? "מנהלת עמותה שמסייעת ומאפשרת לנשים מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית למצוא מקומות עבודה , להכשיר אותן ולסייע להן להיות עצמאיות כלכלית".

שרון ינובסקי קפלן

שרון ינובסקי קפלן

מאמנת כושר ופילאטיס, מאמנת ריצה, מרתוניסטית, נטורופתית ועיתונאית, אקס עורכת האופנה והלייפסטייל אתר ערוץ 10

יש לכם מה להגיד ?

לכל הכתבות שיחטבו אתכם
המסעדות הכי טובות לאכול בהן
חדשות הטיפוח הכי חמות