טל מאור זינגרמן: "משתדלת להיות במקסימום נוכחות"

מהר מאוד החיים של טל מאור זינגרמן לימדו אותה להפוך כל קושי בחייה להזדמנות, למידה, וצמיחה. היא היא הפכה את תכנון החתונה שלה, ההיריון, האימהות וקשיי הפגיה לבלוגים מצליחים וכעת היא יזמית, אמא לשניים ואשת תוכן מעוררת השראה

מי את? "טל מאור זינגרמן, בת 35, נשואה לשי, אמא של לי (6) ואן (1), יזמית, אשת תוכן ודיגיטל, מנהלת אתרים וקהילות, משווקת, ופותרת בעיות.

איך הכל התחיל? "לפני 10 שנים העליתי לאוויר הרשת בלוג קטן, שנוצר בעקבות תכנוני החתונה הפרטית שלי. במהלך ההכנות והארגונים גיליתי שהיחס לחתונות בישראל היה מאוד אחיד ושטאנצי ורחוק אלף שנות אור מעולם העיצוב, הצילום, המיתוג האופנה – עולם אותו חייתי ונשמתי בתור מעצבת. התקשיתי לקבל את הפער הזה וידעתי שיש עוד כלות כמוני, שחולמות על חתונה באופן אחר. בעקבות התגלית הזאת הקמתי את ״כלות אורבניות״, שהיה בלוג החתונות הישראלי הראשון. הבלוג הקטן צמח וסחף אחריו קהילה אדוקה של מאות אלפי קוראות (וקוראים) לאורך השנים וקהילה מדהימה של ספקים מתחום החתונות שהתחברו גם הם לוויז׳ן של האתר. דרך העבודה על הבלוג, גיליתי שמעבר לעיצוב, אני מאוד מתחברת לעולם התוכן והשיווק. והשילוב בין שלושתם הפך להיות הפאשן האמיתי שלי. הצעד הבא היה להקים חברה, שעוסקת בשילוב של עיצוב-קהילה-תוכן-שיווק, מקימה פלטפורמות תוכן איכותיות הפונות לנישות ספציפיות (כלות – ״כלות אורבניות״, נשים בהריון ואמהות – ״אמהות בסטייל״ לדוגמה) ומייצרת קמפיינים עבור חברות מסחריות מובילות בארץ. לפני שלוש שנים מכרתי את כלות אורבניות לחברת וודרביוז והמשכתי לדרכים חדשות. לפני כמה חודשים, בטוויסט מפתיע, חברתי לרועי גזית, הבעלים של וודרביוז והקמנו מערך תוכן משולב עבור כל קבוצת האתרים המשותפת שלנו. בקרוב נעלה לאוויר עם אתר חדש עליו אנחנו עובדים בימים אלו ויושק ממש בקרוב".

מה עשית לפני: "סטודנטית לתקשורת חזותית ב- HIT המכון הטכנולוגי חולון ומיד לאחר סיום הלימודים פתחתי סטודיו לעיצוב גרפי ובניית אתרים".

מה משך אותך לעסוק בתחום שאת עושה? "כשסיימתי את לימודי העיצוב ויצאתי ל״עולם האמיתי״ הבנתי שעיצוב זה בעצם רק כלי מתוך עולם הוליסטי שלם שנקרא שיווק. הזום-אאוט הזה שעשיתי גרם לי להבין שיש עוד כלים ברשותי ושילוב של כולם יכול להביא לתוצאות שיווקיות ברמה גבוהה. היום, בדיעבד, אני יודעת לנתח את זה, וזה עוזר שיש מילים חדשות שמגדירות את כל מה שאני עושה, אבל כשהשינוי הזה קרה הכל היה מאוד מאוד אינטואיטיבי ובא לגמרי מתוך הרגש שלי".

מה את הכי אוהבת בעבודה שלך? "להיכנס לפרויקטים חדשים. השלב של התחקיר הראשוני והלמידה של עולם התוכן החדש ממלא אותי המון אנרגיות ודרייב לעשייה".

מה פחות? "לא משנה כמה שנים אני בתחום, וכמה ניסיון ו״קבלות״ אני צוברת – תמיד כשאני שולחת ללקוח פרזנטציה לפרויקט חדש אני במתח וחששות ש״לא יאהבו״. כנראה שאלו הן שאריות של ביקורת עבודות בבית ספר לעיצוב שלא מרפות".

מה ממלא אותך? "זו הכי קלישאה, אבל המשפחה הקטנה שלי, זו שאני ושי יצרנו ביחד. כשארבעתנו נמצאים ביחד, בין אם זה סתם בבית או באיזה טיול שחיכינו לו שבועות – אלה הרגעים הכי מאושרים של החיים שלי. אני משתדלת להיות במקסימום נוכחות באותם רגעים ולשאוב לתוכי כל רגע ורגע".

מה מעורר בך השראה? "כשאני מסתכלת על החיים שלי מהצד, אני חושבת שזה מאוד ברור שהשלבים השונים שאני עוברת בחיי מעוררים בי השראה אדירה. תכנוני החתונה שלי הפכו ל״כלות אורבניות״. ההריון, הלידה וחווית האימהות הפכו ל״אמהות בסטייל״. עכשיו למשל הבת הבכורה שלי עולה לכיתה א׳ ואני ממש מרגישה שעולם שלם של תוכן והשראה נפתח בפניי. אפילו חוויות קשות שאני עוברת, כמו לידה מוקדמת ופגייה, או קושי להיכנס להריון מקבלים אצלי במה פומבית בדמות טורים אישיים, חשיפה ושיתוף הקוראות שלי במה שעובר עלי".

אישה חזקה בעינייך היא: "קודם כל מעבר למגדר, זו דמות שלא מפחדת להתבונן למציאות בעיניים. להסתכל על העולם בראיית מאקרו, להבין לעומק תהליכים שונים ובעיקר להכיר את החוזקות ולא לפחד מהחולשות".

הדבר הכי חשוב שלמדת מאמא שלך: "להיות סופר מחושבת ולתכנן עשרה צעדים קדימה. לאמא שלי יש יכולות תכנון וארגון מופלאות וממנה למדתי שמדובר במערכת כלים מאוד חשובה לניהול העסק והמשפחה ואני משתמשת בה מדי יום".

ומאבא שלך: "אבא שלי הוא איש צבא (במיל׳), אדם מאוד חזק וסמכותי. ממנו למדתי להיות נחושה ולא לוותר לעצמי אף פעם".

הדבר הכי משמח שקרה לך בחיים: "הלידה של אן, בתי הקטנה. זה היה סיום מתוק ומרגש לתהליך מאוד ארוך שעבר עליי ועל המשפחה שלי. שלושתנו כל כך חיכינו לה שתגיע, ממש ספרנו את הימים בציפייה והתרגשות.
זו הייתה דרך ארוכה,עם הריון מלא מתחים וחששות והאושר והשמחה בלידתה היו (ועדיין) אינסופיים".

והכי עצוב: "את הבת הבכורה שלי ילדתי בשבוע 34, היא נולדה במצב קשה ואושפזה חודש בפגייה. זו הייתה תקופה מאוד שוברת לב מאתגרת, בה שי ואני היינו עסוקים בלשרוד ולהמשיך קדימה עם הבית, העסק, הזוגיות. את העוצמה האמיתית של החוויה הזו ואת ההשפעה שלה עליי גילינו כשאזרנו אומץ והחלטנו להביא לעולם ילד שני. התקופה בה ניסינו להיכנס להריון ללא הצלחה הייתה תקופה מלאת עצב עבורי. ממש שקעתי לתוך זה. ככל שהחודשים עברו והתקופה הזו הלכה והתארכה, הרגשתי שאני פשוט דועכת. מבחוץ ניסיתי לתפקד כרגיל אבל מבפנים התפרקתי. בדיעבד אני מבינה שזה לא היה רק מבפנים, הפכתי לאדם חסר סבלנות, חסרת אנרגיות. לא יכולתי להכיל את העולם".

ספרי על רגע משמעותי במיוחד שגרם לך לשינוי או תובנה שהשליכה על כל החיים: "הרגע בו החלטתי למכור את ׳כלות אורבניות׳ ולהמשיך הלאה, לעבר הרפתקאות חדשות ועשייה חדשה. הייתי זקוקה לשינוי כמו חמצן והמהלך הזה היה גיים צ׳יינג׳ר רציני עבורי מכל הבחינות".

מה את עושה בשביל להירגע? "בינג׳ נטפליקסי".

איזו מטלת בית את הכי אוהבת ואיזו פחות? "אני ממש אוהבת את כל מה שקשור לבגדים בבית. החל מכביסות, הסרת כתמים (אני אלופה!), קיפול וסידור בארונות ועד לשופינג של בגדים חדשים (הן גדלות כל כך מהר!) סידורי קיץ-חורף לאחסן את כל מה שאני שומרת מהגדולה עבור הקטנה, להעביר הלאה את כל מה שקטן על הקטנה. את כל השאר אני לא ממש אוהבת, למרות שהבית מבחינתי תמיד חייב להיות נקי ומסודר. וכן, זה פרדוקס שאני משתדלת ללמוד לחיות איתו בשלום"

יש לך עזרה? "אנחנו מעדיפים לעשות אאוטסורסינג לכל מה שקשור למטלות הבית כדי שמחוץ לשעות העבודה נוכל להתפנות במקסימום לבנות. כך למשל כל דבר שאפשר לקנות אונליין ולשלוח הביתה, במקום להתרוצץ בחוץ, מבורך מבחינתנו".

כמה את מקדישה לילדים ואיך? "כמה שיותר! החלום מבחינתנו הוא לעבוד כמה שפחות ולהיות עם הבנות כמה שיותר. לכן אני מברכת ומודה על הפריוויליגיה המדהימה שיש בחלקי – להעיף את המחשב באזור 15:00 ולבלות את שאר היום עם הבנות. בימים שגם שי מצטרף אלינו זו בכלל חגיגה".

מה היית עושה אם הייתה לך עוד שעה ביום? "הייתי שמחה לישון בשעה הזאת, אבל אם להיות כנה (ומשעממת) זו פשוט תהיה עוד שעה רגילה ביממה שלי".

מה עוזר לך להיות אמא טובה יותר? "שלושה דברים ממש חשובים: לא להיות רעבה, בגדים נוחים ומזגן".

טיפ לזוגיות טובה בעינייך: "בדיוק עכשיו אנחנו חוגגים עשור ועוד שנה לדייט הראשון שלנו. 11 שנים לא הולכות ברגל! אז אני מרגישה בנוח לתת את הטיפ הכי הכי שלי: תמיד לשים את עצמך בנעליים של האחר".

המוטו שלך בחיים: "תמיד לחפש את הטוב והיפה".

חופשה חלומית בעינייך היא: "החלום האמיתי זה לחזור אחורה בזמן להאנימון שלנו, חודש בטן גב בתאילנד – כשהיינו יפים, צעירים וחסרי דאגות (ובנות). בהינתן ולא ניתן לחזור אחורה בזמן ואנחנו כרגע לא מסוגלים להתנתק מהחיים שלנו לחודש שלם אז אני לגמרי זורמת על שבוע של טיול כוכב בהרכב משפחתי ביוון או איטליה".

החלום שלך: "להמשיך לקום כל בוקר ממש מוקדם עם חיוך לקראת עוד יום שמלא בכל מה שאני אוהבת".

איפה את בעוד 10 שנים? "ממשיכה לעשות את כל מה שאני עושה היום, רק פי 10 (נוסחה מנצחת לכל יזמית)".

קרדיט צילום תמונה: טלי דברת

שרון ינובסקי קפלן

שרון ינובסקי קפלן

מאמנת כושר ופילאטיס, מאמנת ריצה, מרתוניסטית, נטורופתית ועיתונאית, אקס עורכת האופנה והלייפסטייל אתר ערוץ 10

יש לכם מה להגיד ?

לכל הכתבות שיחטבו אתכם
המסעדות הכי טובות לאכול בהן
חדשות הטיפוח הכי חמות