7 טריקים שיעזרו לכם לחזור לשגרה בריאה וחטובה מהר

אם אתם דבקים לרוב באורח חיים בריא, ואז בסופי שבוע או בחגים יוצאים מהשגרה עד מתפרעים בלי רסן, אתם ממש לא לבד, ובמיוחד לא בחגים. הבהלה לרוב מגיעה ביום או יומיים שאחרי, אז רבים עולים על המשקל ומגלים בין קילוגרם לשניים עודפים שלא היו לפני החגיגות. אז מה עושים? בטח שלא צמים!

אם גם אתם מרגישים את הקילוגרמים האלו, או רואים אותם על המשקל, תדעו שאלו לרוב לא קילוגרמים "אמיתיים". כדי לעלות קילוגרם אחד, עלינו לדחוף לעצמינו עודף של 9,400 קלוריות ביום, דבר שדורש מאמץ רב. אותם קילוגרמים שאתם מרגישים שעלו בין לילה, אלו הם נוזלים שנאגרים בגוף והם ככל הנראה יעלמו כיום או יומיים לאחר שתחזרו לשגרה. מה שאנחנו יכולים לעשות – זה לעזור לנוזלים האלו לצאת ולא להעמיס על הקיבה.

הסיבה שאנחנו לא צמים, היא כדי לא לגרור מעגל של רעב מוגבר ואז שוב התקפי בולמוסים מיותרים. המטרה היא לחזור לאיזון בצורת השגרה הבריאה שלכם. הנה עוד כמה טריקים קטנים שעשויים לעזור לכם להרגיש קלילים:

1. לפני הכל - אירובי. עבודה אירובית תעזור הכי מהר לחזור לתחושה קלילה ונעימה. הליכה, ריצה, אליפטיקל או רכיבה - הכל הולך. העיקר לזוז וכמה שיותר. 50 דקות לפחות.

יאלה לרוץ

2. שתו הרבה מים - שיעזרו לכם להיפטר מהסוכרים והפחמימות. מומלץ להסתובב עם בקבוק מים גדול ובתוכו לימון, נענע ומלפפון.

שתו שייק ירוק

3. שתו שייקים ירוקים והרבו באכילת מאכלים ירוקים שיסייעו בסילוק הפסולת והפחתת הנוזלים מהגוף.

סלט ירוק ישביע ויעזור לפנות פסולת

4. אכלו מאכלים חריפים, שיעזרו לנו לבזבז יותר אנרגיה, פשוט הכניסו פלפל חריף לארוחות הרגילות שלכם.

תוסיפו חריף לאוכל

5. לא משנה מה - לא מבטלים ארוחות, רק בוחרים אותם בקפידה. מעדיפים פירות וירקות על פני פחמימות כמו אורז ופסטה.

לא לרעוב! לאכול ירקות ופירות

6. שני אימונים ביום - קזזו בעזרת הוצאה קלורית מוגברת. אם בבוקר עשיתם אירובי, בערב אל תתעצלו וצאו לאימון כוח או פילאטיס או אפילו יוגה.

7. נערכים עם הארוחות מראש. יש נטייה לצום עד שמרגישים רעב כי אכלתם לפני הרבה. זו טעות נפוצה שגורמת להשמנה. חשבו מה תאכלו בכל היום ותערכו בהתאם. הימנעו מאכילה במסעדות ביום שאחרי אכילת יתר.

שרון ינובסקי קפלן

שרון ינובסקי קפלן

מאמנת כושר ופילאטיס, מאמנת ריצה, מרתוניסטית, נטורופתית ועיתונאית, אקס עורכת האופנה והלייפסטייל אתר ערוץ 10

יש לכם מה להגיד ?

לכל הכתבות שיחטבו אתכם
המסעדות הכי טובות לאכול בהן
חדשות הטיפוח הכי חמות