הירקות והפירות שינקו רעלים מהגוף

האם פירות וירקות אכן מסייעים לניקוי רעלים מהגוף ואם כן, איזה פירות וירקות הכי יעילים לסילוק הפסולת החוצה?

בריאות מתקיימת כשיש איזון בין כמות המזון שנכנס אל הגוף לכמות הפסולת שיוצאת מהגוף. כשיש חוסר איזון, כמו למשל שאנחנו אוכלים יותר מדי ומוציאים יותר מדי, מתחילות בעיות שונות ומחלות כמו למשל בעיות ספיגה של החומרים הטובים שאנחנו צריכים לגוף (ויטמינים, מינרלים וכו'), יש תת תזונה (גם באנשים עם עודף משקל – כי אין ספיגה טובה), יש השמנת יתר ובעיות עיכול שונות.

אנחנו צריכים לדאוג לאכול כמות מספקת אבל לא גדולה מדי, של מאכלים טובים לגוף, על מנת שהגוף ישתמש במה שהוא זקוק לו לבניית רקמות ויוציא את מה שהוא לא צריך.

בפירות וירקות יש הרבה מאוד סיבים תזונתיים, התורמים להוצאת הפסולת, וכמובן, רכיבים חיוניים שהגוף זקוק להם. אז איזה מהם ינקו את השיט?

מוציאים את הרעלים לפני הכל

בואו נתחיל מהעובדה הפשוטה ביותר וגם הכי קשה ליישום לרוב האנשים. רוצים לנקות את הפסולת מהגוף? בואו פשוט תפסיקו להכניס פסולת, כי אם תמשיכו להכניס הרבה ג'אנק פוד, פירות וירקות לא יעשו את העבודה. ברגע שהגוף מקבל עומס של מזון, הוא אוגר לשעת צרה ובעיקר רעלים.

אם אתם חיים על תזונה נקייה, שכוללת בעיקר מאכלים הקרובים לצורתם בטבע, ואתם רוצים לזרז את הוצאת הפסולת מהגוף, יש כמה פירות וירקות שעוזרים לגוף לעשות את העבודה, כמו למשל ירקות ופירות ממשפחת הדלועים שינקו את הכליות: דלעת, קישוא, מלפפון, אבטיח ומלון, ירקות ירוקים המכילים כלורפיל כמו תרד, כוסברה או פטרוזיליה, או ירקות ופירות לניקוי הכבד: לימון, סלק, ירוקים, בננה, קיווי, אבוקדו ורימון.

 

איך יודעים שהגוף מבקש עזרה בפינוי וניקוי?

כשאתם כל הזמן עייפים בלי סיבה (כלומר, ישנים מספיק), שאתם מתגרדים, סובלים מכאבי ראש, מדיפים ריחות לא נעימים, יש לכם חשק עז למתוקים, מנוזלים, אלרגיים, לא מצליחים לרדת במשקל או סובלים מבעיות עיכול שונות.

6 טיפים לעזור לגוף לפנות פסולת מהגוף בצורה יעילה יותר ולאגור פחות רעלים:

  1. להפסיק לצרוך רעלים – כמו קפה, סיגריות, אלכוהול, ג'אנק פוד וכו'
  2. להתחיל את היום בשתית מים חמימים עם לימון
  3. להתמיד בצום לילה – מערכת העיכול זקוקה למנוחה בלילה, ועדיף מינימום 3-4 שעות לפני השינה לא לאכול כלום.
  4. לשתות לפחות שייק ירוק אחד ביום ואם זה לא מסתדר אז להרבות באכילת ירקות עליים ירוקים בכל ארוחה.
  5. הניעו את הגוף כמה שיותר. כשהגוף נמצא בתנועה, הוא פולט יותר פסולת החוצה ביעילות. השתדלו מדי יום לעשות פעילות פיזית ובנוסף להיות בתנועה.
שרון ינובסקי קפלן

שרון ינובסקי קפלן

מאמנת כושר ופילאטיס, מאמנת ריצה, מרתוניסטית, נטורופתית ועיתונאית, אקס עורכת האופנה והלייפסטייל אתר ערוץ 10

יש לכם מה להגיד ?

לכל הכתבות שיחטבו אתכם
המסעדות הכי טובות לאכול בהן
חדשות הטיפוח הכי חמות