הסוד האמיתי ליצירת זוגיות בריאה

כשהייתי בת 21 הלכתי לטיפול רגשי, כי הרגשתי בודדה. חיפשתי זוגיות, ועשיתי הכל כדי למצוא אותה: חיכיתי שהנסיך על הסוס הלבן יגיע ויגאל אותי מייסורי, מעצמי, מהבדידות, מהשעמום ומהריקנות.

או יותר נכון, לא חיכיתי לנסיך אלא ניסיתי לצוד אותו בכל דרך אפשרית. יצאתי לבליינד דייטים, ביקשתי מכל אדם שהכרתי שיכיר לי מישהו, באמת שעשיתי הכל. לא ראיתי בעיניים. הייתה לי מטרה מאוד ברורה-  להיות בזוגיות! אבל לא מצאתי בן זוג.

סטוצים? היו מלא, אבל מהר מאוד הגיע שלב שזה לא הספיק. משהו היה חסר ולא מצאתי את מה שמעבר. את הזוגיות הזו שבאמת תמלא אותי, את הזוגיות הטובה שידעתי שאני ראויה לה.

קודם כל – זוגיות עם עצמך

הדבר הראשון שהמטפלת אמרה לי, או לפחות הדבר שהכי צרוב אצלי עד היום, ושהתחיל אצלי את השינוי, היה שלפני שאני נכנסת לזוגיות, אני חייבת ללמוד ליצור זוגיות טובה ואוהבת עם עצמי. כן! עם עצמי! זו שתמיד ניסיתי לברוח ממנה.

תלות הורסת את האהבה

היא הסבירה לי שאם אבוא תלותית למערכת היחסים, זה ישפיע עליה לרעה ויהרוס אותה. לעומת זאת, אם אבוא למערכת היחסים מתוך מקום שלם, רגוע, בטוח ומקבל, הכל יראה אחרת וזה כמובן ישפיע לטובה, וזה מה שעשיתי בטיפול. למדתי ליצור זוגיות טובה. קודם כל והכי חשוב – עם עצמי.

פנקו את עצמכן

למדתי שזוגיות טובה מתחילה בתוכי. בעצם למדתי להיות לבד. ליהנות מחברתי, לעשות דברים לבד, לשבת בבית קפה לבד וליהנות מזה במקום לפחד איך זה נראה ומה חושבים עלי ואיזה מסכנה אני וכו'.

התחלתי לפנק את עצמי במתנות, פעילויות, קורסים, עשיתי מה שבא לי, מבלי לחכות שמישהו יבוא איתי, בלי להיות תלויה באף אחד, בלי למנוע מעצמי דברים או חוויות רק בגלל שאני לבד. מילאתי את עצמי ועשיתי עבור עצמי כל מה שעשה לי טוב. עברתי תהליך של שחרור התלות הזו במישהו שיבוא ויציל אותי, למדתי לאהוב ולקבל את עצמי. כמו שאני. בלי בן זוג ש"ישלים" אותי.

כשמתחילות ליהנות לבד – הביחד בא

וכשהתחלתי לאהוב את הלבד שלי וליהנות ממנו – מהר מאוד הגיעה גם הזוגיות. אחרי כמה שנים וכמה מערכות יחסים, כשהכרתי את אפי, בעלי, הוא אמר לי שמה שהכי מושך אותו בי, היא העובדה שאני לא צריכה אותו, אבל אני רוצה אותו. כי אני מאושרת ועצמאית גם בלעדיו. אני לא תלותית בו. קיבלתי עוד הוכחה מהיקום שככה זה עובד.

הסוד האמיתי ליצירת זוגיות בריאה

רוצה ליצור זוגיות אוהבת וטובה? בין אם את לבד כרגע או כבר בזוגיות – חשוב ליצור קודם כל זוגיות טובה ובריאה עם עצמך. לעשות מה שעושה לך טוב, בלי לחשוב איך זה יראה ומה יגידו עליך. מהמקום הזה, תגיעי לזוגיות שלמה ובטוחה, וגם תהיי פחות עסוקה בעצמך ובציפיות שלך מבן הזוג (כי את כבר שלמה ומאושרת מעצם היותך, ולא תלויה באף אחד בשביל זה!), ואז תהיי פנויה לראות גם אותו ולא רק את עצמך.

רשימת ציפיות זה לא סקסי – אהבה עצמית דווקא כן

אל תבואי אליו עם רשימת ציפיות שכל דבר קטן שהוא יעשה או לא – ינפץ לך אותן ויפגע בקשר, וגם (ולא פחות חשוב!) תהיי הרבה יותר סקסית ומושכת, כי הרבה יותר מושך להיות בחברה של אדם שאוהב את עצמו ונהנה מעצמו, לא ככה???

אם את כבר בזוגיות, אני יכולה להבטיח לך שברגע שתעשי את התהליך הזה עם עצמך, ותתייחסי לזוגיות שלך בתור בונוס לכל הטוב שיש לך עם עצמך גם ככה, זה ישפר לך את הזוגיות הקיימת ויוריד ממנה הרבה ציפיות לא ממומשות, מטענים ומשקעים מיותרים.

תשאלו את השאלות הנכונות

איך עושים את זה בפועל? קבלי טיפ קטן שיכול לעזור לך: שני את השאלה המרכזית שלך. במקום לשאול את עצמך כל הזמן – למה אני לא מצליחה להשיג את הזוגיות שאני ראויה לה, למה אני מושכת את כל הדפוקים, למה כולן מצליחות ואני לא, ושאלות בסגנון המחליש הזה, שאלי את עצמך – מה יעשה לי טוב, מה אני יכולה לעשות עבור עצמי? ברגע שתשאלי את עצמך את השאלה הנכונה והמעצימה, המוח החכם שלך ידאג לענות על זה בצורה הטובה ביותר. ואישה שטוב לה, היא אישה שטוב להיות לידה.

חן אטלס

חן אטלס

מאמנת באהבה.כי מגיע לך לחיותבתשוקה. באנרגיה. בשמחה.

יש לכם מה להגיד ?

לכל הכתבות שיחטבו אתכם
המסעדות הכי טובות לאכול בהן
חדשות הטיפוח הכי חמות