קרן שביט: "יש לי נשמה של ילד רעב"

מאז ומתמיד היא מדמיינת ועושה, מגדירה את עצמה כאספנית מושבעת של רגעי שמחה, ואישה מעוררת השראה בעיניה היא זו ששלמה עם עצמה יחד עם כל המורכבויות – קבלו השראה מהמעצבת והיזמית קרן שביט

מי את: "קרן שביט, 46, נשואה פלוס 2, עלמה בת 12, ונגה בת 9, מעצבת ויזמית לייף סטייל, בעלת המותג – ״קרן שביט – טוב ויפה״. 

מה עשית לפני: "דמיינתי והגשמתי". 

מה משך אותך לעסוק בתחום שאת עושה? "בגיל 12, הבנתי שהייעוד שלי הוא להיות מעצבת, לדמיין, לפנטז, ללדת חוויות ומוצרים". 

מה את הכי אוהבת בעבודה שלך? "מפגשים עם נשים מעוררות השראה". 

מה פחות? "האינטנסיביות, והעובדה שקשה לי להתנתק מהעבודה". 

מה ממלא אותך? "רעיון שמתגשם, תמונה מנטלית שהופכת למציאות ומעשירה בשמחה אנשים נוספים". 

מה מעורר בך השראה?"הכל. כל דבר נוגע בי. אני בקלט מתמיד של השראה, השראה מבחינתי היא להסתכל על החיים וכל נקודת מבט ייחודית מציתה את הדמיון שלי".

אישה חזקה בעינייך היא: "אישה שמשלימה עם עצמה. שמקבלת את המורכבות שלה ומאפשרת לכל הגוונים באישיותה לחיות בהרמוניה. אישה שלא מתאימה את עצמה לעולם אלא את העולם לתשוקות שלה. זו אישה חזקה"! 

הדבר הכי חשוב שלמדת מאמא שלך: "לשאול שאלות תמיד ועל כל דבר! בגיל צעיר אמא שלי אמרה לי: ״כשכולם רוצים ללכת בדרך מסוימת תעצרי ותחשבי אם מתאים לך לצעוד בה, אם מתאים לך, לכי על זה ואם לא תסללי את הדרך המיוחדת שלך״.

ומאבא שלך: "איך בן אדם אחד יכול לשנות את העולם? הכסף בעולם הזה הוא אנרגיה חזקה ומשפיעה, כפרט תקפידי לוודא שכספך מועבר לאנשים טובים עם כוונות טובות. אבי לא נמצא איתי ב-17 שנים האחרונות אבל המשפט הזה תמיד מלווה אותי ורגע לפני שאני חותמת על חוזים או עושה רכישה משמעותית אני תמיד מוודאת שיש טוב מאחורי המקור הזה". 

הדבר הכי משמח שקרה לך בחיים: "החיים שלי רצופים ברגעים משמחים, ואני אספנית מושבעת של רגעי שמחה. הרגעים הכי שמחים של חיי נוצרו ממפגשים עם אנשים משמעותיים ולשמחתי התמזל מזלי לפגוש בדרכי אנשים נהדרים. את עידן בעלי, פגשתי בסיני, והמפגש הזה הוליד חיים מאוד טובים, משפחה חמה ותומכת והגשמה של קריירה שניזונה מחלומות". 

והכי עצוב: "איבדתי את אבי לפני 17 שנים ואת אחי לפני 7 שנים". 

ספרי על רגע משמעותי במיוחד שגרם לך לשינוי או תובנה שהשליכה על כל החיים: "לפני 16 שנים, נכנסתי לחנות ומדדתי בגד ים במחיר שערורייתי (בין 4 ספרות). את הדמות שהשתקפה לעברי במראה פגשתי בפעם הראשונה. חיפשתי תירוץ לא להיפרד מהבגד ים המושלם שהתאהבתי בו לפני רגע, והייתי חייבת תכנית שתצדיק את רכישתו. החלטתי שאני אורזת את האישה החדשה הזו עם הבגד ים ויורדת לראשונה בחיי לסיני, צמאה להרפתקה. סיני הביאה אל תוך חיי אנשים, חוויות, ומוצרים משני חיים. את עידן בעלי, את הגלביה, את עולם המים והצלילה, ועוד אנשים, זיכרונות ותובנות שעיצבו את מי שאני היום". 

מה את עושה בשביל להירגע?

"יוצאת לנשום אוויר בגינה. אני גרה בעמק יזרעאל, מוקפת בשדות ובנופים שהעין לא יכולה לשבוע מהם. המרחבים הפתוחים והטבע מרגיעים אותי ומאזנים את החיים הסוערים שאני מנהלת על הקו בין החנות שלי ביפו, המסעות שלי עם אירועי החוויה בארץ, והמשפחה". 

איזו מטלת בית את הכי אוהבת ואיזו פחות? "הדבר היחידי שאני נהנית ממנו זה לערוך שולחן, לעצב את הבית ולארח". 

יש לך עזרה? "יש לי קושי רב בעשיית דברים שאני לא אוהבת ובעל מפרגן שמשחרר אותי ממטלות הבית ומבשל מעולה. יש לי מנקה אגדי, שגם מסדר את הבית, כובס, מקפל ושומר על השפיות של כולנו". 

כמה את מקדישה לילדים ואיך? "כעצמאית אני מנהלת אורח חיים שמאפשר לי לבלות עם הבנות כמה שיותר". 

מה היית עושה אם הייתה לך עוד שעה ביום? "עוד". 

מה עוזר לך להיות אמא טובה יותר? "אני אישה שמשקיעה ומטפחת את הנשמה שלה, יש לי נשמה של ילד רעב והחיבור למקום הילדי שבי מאפשר לי תקשורת גבוהה וקרבה לילדות". 

טיפ לזוגיות טובה בעינייך: "מדיח כלים". 

המוטו שלך בחיים: "לחפש את הטוב ולמקסם אותו". 

חופשה חלומית בעינייך היא: "אי טרופי עם המשפחה שלי בניתוק מוחלט מחיי היום יום. שהעסק שלי פועל ומתפתח גם כשאני לא נוכחת בו. והשנה גם הגשמתי את החלום כשנסענו למאוריציוס לירח דבש משפחתי".  

החלום שלך: "החלום של המחר הוא היעד של מחרתיים. ואני לא יודעת מה אחלום מחר". 

איפה את בעוד 10 שנים? "לא משהו שאני יכולה לדמיין, כי אני אישה מלאת תשוקה וחלומות שמתעדכנים ברמה היום יומית". 

שרון ינובסקי קפלן

שרון ינובסקי קפלן

מאמנת כושר ופילאטיס, מאמנת ריצה, מרתוניסטית, נטורופתית ועיתונאית, אקס עורכת האופנה והלייפסטייל אתר ערוץ 10

יש לכם מה להגיד ?

לכל הכתבות שיחטבו אתכם
המסעדות הכי טובות לאכול בהן
חדשות הטיפוח הכי חמות