ג'ניפר גארנר נבחרה לאישה היפה בעולם בגיל 46! מה הסודות שלה?

ג'ניפר גארנר זכתה בתואר "האישה הכי יפה" לשנת 2019 ממגזין PEOPLE, שמכתיר מדי שנה את 100 האנשים הכי יפים בעולם. את התואר קטפו בעבר ג'וליה רוברטס כבר חמש פעמים!!! וג'ניפר אניסטון ומישל פייפר עומדות על שתי זכיות כל אחת.

בין אם זה על מסך הקולנוע או על השטיח האדום – ג'ניפר גארנר תמיד נראית מדהים וזה עוד יותר מרשים כשחושבים על העובדה שהיא בת 46, אם ל-3 ואחרי גירושים מבן זוגה ב-10 השנים האחרונות – בן אפלק. אז מה הסודות של ג'ניפר גארנר שהובילו אותה לקבלת התואר?

סודות גזרה של ג'ניפר גרנר

שומרת על הפנים נקיות

"קודם כל אני שוטפת את הפנים שלי כל לילה, לא משנה מה" סיפרה גארנר למגזין marie claire, "למען האמת אני לא מתאפרת אלא אם יש סיבה, אבל אם אני כן, אני מורידה את כל האיפור מאזור העין". אם היא כבר מתאפרת, גארנר מספרת שהיא תתאפר בסגנון "עין החתול", את זה למדה מאומן איפור שעבדה איתו שנים "הוא אמר לי ללמוד איך לעשות דבר אחד שאיתו אני ארגיש בנוח", מספרת האישה היפה בעולם, "אז אם אני ממש צריכה להתאפר, אני עושה את עין החתול שפול (סטאר, אומן האיפור) לימד אותי, ולא דואגת משום דבר אחר".

המלחמה בקמטים

גארנר משתמשת בקרם לחות של נטרוג'ינה (Neutrogena, Hydro Boost Water Gel), "אני שונאת שהעור נראה חיוור. זה (קרם הלחות) נותן אפקט של שמנוניות ומלא חיים". גארנר משתמשת בנוסף בקרם הגנה כל יום, גם מתחת לאיפור ואומרת שזה "פשוט גורם להכל להראות טוב יותר".

רטינול – המוצר הכי חשוב לאישה באמצע שנות ה-40

אבל, היא מספרת כי לפעמים יש גם קשיים למצוא את המוצר שמתאים לך – "המאבק הכי גדול שלי היה כשגיליתי את הרטינול". רטינול הוא מרכיב לא פשוט שבו ויטמין A. הוא יכול לגרום לקילוף של שכבת העור העליונה במהירות רבה וממזער את מראה הקמטים, אבל בגלל שתאי העור נאלצים להתחדש בקצב מהיר יותר, זה יכול גם להוביל לקילוף ויובש – וככל שהעור שלך רגיש יותר, ההשפעות יכולות להיות משמעותיות וכואבות יותר. "לאישה באמצע שנות  ה- 40, הרטינול הוא המוצר הכי חשוב נגד הזדקנות. אבל, לי יש עור רגיש, אז כל מוצר שנתנו לי לנסות גרם לאדמומיות, גירודים וכתמים". גארנר החליטה לשנות כיוון ולבסוף החליטה להשתמש בקרם משקם קמטים, גם הוא של נטרוג'ינה, בשילוב של שמן כך שזה יותר עדין לפנים ולא גורם לגירוי.

הטריקים לטיפוח השיער

ג'ניפר משתמשת במברשת אחת ספציפית וסיפרה כי חלקה אותה לכל החברות שלה ושמה –  Sheila Stotts Removal Brush.

טריק נוסף – היא נותנת לשיער להתייבש בטבעיות, בלי מייבשים למיניהם. כך לימד אותה מעצב השיער שלה.

הספורט – תתאמנו 10 דקות ביום

גארנר היפה והחטובה מאוד אוהבת אימוני אירובי. היא מספרת שאין משהו שמרגיע אותה יותר מפעילות אירובי קשה. "לא משנה כמה עייפה אני כשאני מתחילה את האימון, אני תמיד מרגישה מעולה אחר כך".

ובכל זאת, החיים של ג'ניפר גארנר לא בדיוק פנויים – בין העבודה היא צריכה לשלב טיפול בילדים, אז היא מעדיפה לשלב אימונים בכל זמן ובכל מקום שמתאפשר לה. בראיון למגזין אמריקאי HelloGiggles "אם אפשר להתאמן 10 דקות ואתם מוצאים איך לשלב את זה – תתאמנו 10 דקות".

תזונה – המון ירקות ופירות

היא אוכלת ה-מון ירקות ופירות. חלק מהסוד שלה לעור זוהר הוא התזונה שלה, תזונה בריאה. לפי מגזין PEOPLE, גארנר מתגוררת עם משפחתה בחווה בלוס אנג'לס, שם הם מגדלים את הפירות והירקות שלהם. אגב, היא משתפת סרטוני בישול באינסטגרם שלהם היא קוראת "pretend cooking show".

View this post on Instagram

If summer feels forever away, and you have lingering candy cane dreams— this delicious recipe for mint chip ice cream by @cookieandkate is just the trick. And, honestly, it’s not too terrible for you and your new year’s resolutions. 🍨🍫🙋🏻‍♀️ . Fresh Mint Ice Cream Ingredients: - 2 cups 2% milk - 1 cup half&half - 20 fresh mint leaves - 3/4 cups turbinado (raw) sugar - dash of salt - 2 large egg yolks - 1 teaspoon real vanilla - 1/2 cup chocolate chunks (optional for chocolate lovers 🙋🏻‍♀️) . Directions: 1. Combine milk, half&half and mint leaves in a medium sized, heavy sauce pan over medium-high heat. Heat until tiny bubbles form around the edge (about 180°). Do not let boil! 2. Remove from heat, cover and let stand for 10 minutes. That gives the mint flavor time to steep. 3. Uncover it and pour the mixture through a colander into a medium bowl. Press the mint leaves slightly with a big spoon to get all the flavor. Discard the leaves, and pour the liquid back into your pan. 4. In a new bowl, combine sugar, salt and egg yolks. Stir with a whisk until the mixture is pale. 5. Gradually add half of the milk mixture to the egg mixture, while stirring constantly with a whisk. 6. Pour the egg/milk mixture back into the pan with the rest of the milk. 7. Cook over medium-low heat for about two minutes (or to 160°), stirring constantly. 8. Pour the mixture into a bowl. Stir in the vanilla extract. 9. Place the bowl in the fridge until the mixture cools completely, stirring occasionally. 10. Pour the mixture into your ice cream maker and follow the manufacturer’s instructions. 11. Add optional chocolate chunks once the mixture is set and churn a little longer. 12. If you’d like the ice cream to harden up a little more, freeze it for a couple of hours. 13. Yum.

A post shared by Jennifer Garner (@jennifer.garner) on

View this post on Instagram

Swipe to see! ➡️ I loved the entire cast of #CampingHBO: warm, talented, smart as anything, funnier than anyone, ever. When everyone came over for dinner I needed warm and cozy — @sara_fostersmarket bolognese. This recipe is a staple at my house, especially when it comes to feeding a crowd. In this case, I tripled the recipe and it turned out perfectly. Bonus: my house smelled amazing! 🤗😁👵🏼 . Tonight is the finale of this wacko show and alas, it’s time to say goodbye. 😭 But every time I have bolognese bubbling on the stove I will be reminded of @juliettelewis @ioneskyelee @sullivangrams @brettgelman @janicza @itsreallychy @bridgeteverett @arturodelpuerto @duncanjoiner #DavidTennant. I love you all. XX . Everyday Bolognese Ingredients: 2 tbs olive oil 2 onions, diced 2 carrots, grated 4 garlic cloves, smashed and minced 2 lbs ground beef Sea salt, freshly ground black pepper 2 tsp dried oregano 2 tsp dried marjoram 2 tsp dried basil 1 cup dry red wine 2 tbs balsamic vinegar 2 (28oz) cans crushed tomatoes 2 tbs tomato paste 2 cups low-sodium chicken or vegetable broth 6 fresh basil leaves, thinly sliced 2 tbs chopped fresh oregano or marjoram . Directions: 1.) Sara calls for onions and carrots to be diced and grated by hand. If you are short on time (or lazy🙋🏻‍♀️) — I’ve found that using a food processor can get you the same result. 2.) Heat oil in a large saucepan until sizzling hot and add onions. Reduce to medium and cook, stirring, until onions are cooked through, about 5 mins. Add carrots, stirring, until tender, 2-3 mins longer. Add garlic, stirring often, 1 min more. 3.) Add beef, breaking it up, and season with salt & pepper to taste. Add dried herbs, stirring, until beef is cooked on the outside but still slightly pink inside, 4-5 mins more. 4.) Add wine and vinegar and cook to reduce slightly, scraping up any brown bits from the bottom, about 2 mins. Add tomatoes and tomato paste. Stir to combine. 5.) Stir in broth and bring to a low boil. Reduce heat to simmer, partially cover and cook, stirring occasionally, until the sauce thickens, about 1 hour. 6.) Remove from heat and stir in fresh herbs before serving. 7.) Yum.

A post shared by Jennifer Garner (@jennifer.garner) on

סתיו ממון

סתיו ממון

יש לכם מה להגיד ?

לכל הכתבות שיחטבו אתכם
המסעדות הכי טובות לאכול בהן
חדשות הטיפוח הכי חמות