המדריך להצלחה: 11 הסודות הבטוחים לשנה של עושר ואושר

שנה חדשה זו הזדמנות נהדרת להתחלות ואפשרויות חדשות בחייך: הזדמנות נהדרת לפריצות דרך וליצירת חיים טובים יותר, עם יותר הצלחה, יותר כסף, יותר שמחה, אהבה ומשמעות.

מטרת העל של כולנו היא להיות מאושרים, והסוד האמיתי לאושר הוא להיות בצמיחה מתמדת, אז לכבוד ראש השנה קבלו את המדריך המלא לעליית מדרגה משמעותית השנה:

1. העבר שלך לא שווה לעתיד שלך, אלא אם כן זה מה שאת החלטת

לפני הכל – חשוב שלא תגבילי את העתיד שלך בהתאם לעבר שלך. שניהם שונים לחלוטין זה מזה. אנחנו כל הזמן צומחים ומתפתחים ומגיעים לתוצאות חדשות ומפתיעות בחיינו.

לכן זיכרי – הכל אפשרי עבורך והשינוי יכול להתחיל עכשיו. הכל תלוי אך ורק בהחלטה שלך.

2. מיקוד בתחומים שתרצי לשפר

כתבי מהם התחומים בחייך שאת לא מרוצה מהם, שהם לא מספיק טובים מבחינתך כרגע מבחינה פיזית, כלכלית, מערכות יחסים, רוחנית, רגשית וכו’. צרי רשימה מפורטת שתיצור לחץ על תת המודע שלך, ותגרום לו להתחיל לנוע ולעשות הכל כדי לשפר את המצב הקיים.

3. זמן להגדרת יעדים ומטרות

לפחות פעמיים בשנה פני זמן להגדרת יעדים ומטרות ואל תזנחי אותם. כתבי את היעדים שלך על דף והתבונני על היעדים העיקריים שלך כל יום. כשאנו מתמקדים בתחום בחיינו שאנו רוצים לשפר וממוקדים בו באופן יומיומי – האנרגיה שלנו ותת המודע שלנו יתכווננו לשם ויצרו שינוי. רובינו לא מגדירים יעדים ברורים בחיינו וגם אם כן, זה נשאר ברמת החשיבה ולכן גם נשכח ומתמסמס.

4. צרי לחץ ומתח חיוביים שיניעו אותך לעבר המטרה -

הרבה פעמים ההצלחה מכניסה אותנו לאזור נוחות שעלול לגרום לנו להיתקע במקום. לעומת זאת, בלחץ ומתח יש גם יתרונות: הם גורמים לנו לזוז ולשנות את המצב הקיים שלנו. לכן, השתמשי בהם לטובתך, על ידי הצבת מטרות, כדי ליצור מוטיבציה. כשאת מציבה יעדים, את בעצם מעבירה מסר למודע ולתת המודע שלך שאת לא נמצאת במקום שבו את רוצה להיות. את מכירה בכך שקיים פער ושיש חוסר נוחות במצב הקיים שלך וחוסר הנוחות הזה הוא זה שיגרום לך לזוז ולנוע לכיוון המטרה שלך.

5. נסחי את היעדים בשפה חיובית

לעתים אנו מגדירים יעדים על דרך השלילה, אבל תת המודע שלנו לא מבחין בין "כן" ל"לא", ולכן אם אתמקד ב"לא להיות חולה" – תת המודע יגרום לי דווקא להיות חולה. ולכן, במקום זה נסחי את המטרות על דרך החיוב – כמו למשל: אני בריאה, חיונית ואנרגטית. במקום – אני לא מעשנת, כתבי – אני חיה חיים בריאים, ונושמת אויר נקי.

6. כתבי את היעדים בלשון הווה

כי מה שכתוב בעתיד נשאר בעתיד. שדרי לתת המודע שלך שהתוצאות האלה כבר כאן. ברגע שאת כותבת את המטרות בזמן הווה, את מתחילה להניע את האנרגיה הזו ולזמן אותן לחייך, כי הן כבר מתקיימות ברגע זה בתודעה שלך, וכעת נשאר רק למציאות להתיישר לזה. הכל מתחיל בתודעה שלנו.

7. הכיני לוח חזון של כל החלומות/המטרות שלך

כדי להפוך את החלומות שלך ליותר מוחשיים, וכדי להזין את תת המודע שלך בהם ברמה היומיומית, הכיני לוח חזון, שעליו את יכולה לצייר, לכתוב, ולהדביק תמונות של כל מה שמסמל עבורך את החלומות והמטרות שלך, והציבי אותו במקום גלוי לעין ברמה היומיומית, לתזכורת קבועה.

8. המנוע למוטיבציה - הגדירי "למה"

"למה" מספיק חזק, יוכל לשאת כל "איך". ובמילים אחרות – כשתדעי למה את עושה את מה שאת עושה, מהו המנוע הפנימי האמיתי שמניע אותך, יהיה לך קל הרבה יותר למצוא דרכים להגיע למטרה שלך, ולהתמיד בהן לאורך זמן. ולכן, את חייבת לדעת בצורה מאוד ברורה למה את רוצה להשיג את המטרות שלך, כי תכל’ס, המטרה של היעדים היא לא להשיג דברים בחיים, אלא מה זה יעשה ממך כאדם. בסוף חייך זה לא משנה איזה דברים השגת, אלא איזה אדם היית ואיזה חוויות יצרת. ולכן, אל תתני למטרות שלך לבוא על חשבון היושרה שלך והאדם שאת רוצה להיות. להיות מליונרית ייתן לך מוטיבציה עד לגבול מסוים, אבל להיות אשה עוצמתית שחיה בשפע, משפיעה על חיים של אנשים בחייה ויוצרת שפע בעולם, יכולה להיות סיבה הרבה יותר מניעה לטווח ארוך. אם לא תדעי למה את מנסה להשיג את המטרה שלך או שתנסי מהסיבות הלא נכונות – זה לא ימשוך ולא יניע אותך לטווח ארוך.

9. צרי מוטיבציה שלילית כבוסט להצלחה

אחת הדרכים ליצור "למה" מספיק חזק היא לא רק לחשוב מה יהיה הרווח שלי כשאגיע לשם, אלא גם הפוך: אם לא אשיג את זה – מה יהיה המחיר של זה? בני אדם מונעים מ-2 דברים עיקריים: השתוקקות לעונג והימנעות מכאב.

זאת הסיבה, שחשוב לקשר עונג להשגת התוצאה הרצויה להצלחה. (לדוגמה: אם אשתחרר מאכילה רגשית, ארגיש חזקה, חופשיה ומאושרת, וזה ייתן לי בטחון גם בקריירה ויעזור לי להשיג זוגיות), וכאב לאי השגת התוצאה (אם לא אשתחרר מאכילה רגשית, אמשיך להשמין וארגיש חוסר מסוגלות, כישלון וייאוש וזה יפגע לי בזוגיות ובקריירה). והאמת היא, שרובינו מונעים בעיקר מכאב. זה יצר הישרדותי ששומר עלינו בחיים והוא חזק מהכל.

10. היפטרי מהאמונות המגבילות שלך וצרי אמונות מעצימות חדשות

גם אם תכיני רשימת יעדים מכובדת ונוצצת, ותעשי לוח חזון יפהפה, כל עוד תמשיכי להיאחז באמונות המגבילות שלך (ולכולנו יש המון כאלה), יהיה לך קשה מאוד להשיג את המטרות שלך, כי בזמן שבצורה מודעת תנסי להגיע ליעדים החדשים, תת המודע שלך יכשיל אותך כל פעם מחדש בלי שאפילו תביני למה. ולכן, נצלי את ההזדמנות הזו לעשות סדר וארגון מחדש בעולם הפנימי שלך. כתבי 3 אמונות מגבילות שאת יודעת שמעכבות אותך מלהגיע למטרה שלך: (למשל – אני עצלנית, אני לא יודעת להתמיד, אני צעירה/מבוגרת מדי, זה תחום גברי וכו’), וקבלי החלטה לשחרר את האמונות האלה מחייך.

ובמקומן (כדי שלא יישאר שם ואקום) כתבי 3 אמונות מעצימות חדשות – שאת בוחרת לאמץ כדי לשפר את התחומים שבחרת בחייך (לדוגמה – אני יכולה לעשות הכל, אני יצירתית, אני אנרגטית, אני תותחית!).

11. הכי חשוב – הוקרת תודה

זה נכון לכל רגע בחיים. לא משנה איפה את נמצאת וכמה את רחוקה מהיעד – אל תשכחי להודות על כל מה שיש בחייך. אין דבר שהוא מובן מאליו.

זה שקמת בבוקר, הגוף שלך, זה שאת במדינה חופשית, חופש הביטוי, האנשים בחייך, החיוך של הילדים שלך, היכולת שלך לשמוח, הבית שלך, האוכל שיש לך בצלחת – אין גבול לדברים עליהם ניתן להודות בחיינו.

השפע האמיתי הוא לא בכמה כסף יש לך בבנק, אלא ביכולת שלך להתבונן על כל מה שיש בחייך ולהוקיר עליו תודה. ויותר מזה -כשאנו מתמקדים במשהו, הוא גדל. ולכן הדרך העיקרית לצמוח היא להתמקד בחיובי.

חן אטלס

חן אטלס

מאמנת באהבה.כי מגיע לך לחיותבתשוקה. באנרגיה. בשמחה.

יש לכם מה להגיד ?

לכל הכתבות שיחטבו אתכם
המסעדות הכי טובות לאכול בהן
חדשות הטיפוח הכי חמות