רצה לבד: המירוץ המרגש לצמרת של ענבר זיגדון

יש האוהבים לרוץ בקבוצות. יש האוהבים לרוץ במרחב הפתוח לצד רצים נוספים. היוצרת והזמרת ענבר זיגדון דווקא אוהבת לרוץ לבד. ראיון אישי עם דודי פטימר.

הריצה של זיגדון לכיוון תעשיית המוזיקה החלה כבר בנעוריה כשהחלה להופיע עם שירים מקוריים משלה. לאחר שחרשה כל במה אפשרית כמעט בארץ, השתפשפה והתאמנה לא מעט על הפרפורמנס והסוואג שלה, הרגישה בשלה מספיק להתחיל את מסעה באופן רשמי ולעבוד על אלבום הבכורה שלה.

שיר הבכורה "יש לי למה לחכות" זכה לפרגון וחיבוק מכלי התקשורת ובימים אלה הגיע תורו של הסינגל השני שלה – "תרוץ לבד" אותו כתבה והלחינה יחד עם חברתה מורן דוד. השיר משלב בין מזרח למערב בצורה מדויקת ומלאת חינניות ולרגל צאתו נעלנו את נעלי הספורט והתלווינו אל זיגדון לריצה נטולת זיעה אך מלאת השראה.

מתי החל הרומן שלך עם מוזיקה?

"בגיל 16 עמדתי על במה כשחברה שלי נפטרה ממחלת הסרטן. שרתי לה וחיכיתי לראות אם מישהו יגיב ויאמר לי את מה שאני יודעת ומרגישה. וכך היה. פתאום לא רק אני הרגשתי שזה המקום שלי, פתאום עוד אחרים התריעו לי על מה שהרגשתי, והצטרפו אלי".

איך הגעת לחתום בחברת התקליטים "ארומה מיוזיק"?

"יש לי שותפה מוזיקלית וחברת אמת בשם מורן דוד. יחד אנחנו יוצרות הכל, ויחד הגענו לחתימה בחברת התקליטים ״ארומה״. זה היה מאוד מרגש שחברה גדולה החתימה אותי בגיל צעיר. הם מחתימים מעט מאוד אמנים. בהמשך הבנו מורן ואני שזה לא המסלול המתאים לנו ושאנחנו מעדיפות לנהל לבד את הדרך שלנו בצורה עצמאית".

מה מהווה השראה עבורך ביצירה?

"השראה אצלי מתחילה אפילו ממילה שאני שומעת ברחוב כעוברת על יד אנשים שונים . פעם יצא לי לשמוע ילד ברחוב אומר ״איך זה הגיוני שמישהו התקשר אלי ב-1970?״ אני אוהבת את זה. לאסוף רגעים. זה קורה כל הזמן. לפעמים פתאום יש לי לחן מתנגן בראש ואני באמצע ברחוב מזמזת לאייפון שלא אשכח חלילה".

כמה זמן עובדת על אלבום הבכורה? מה צפוי בו?

" לפני 4 שנים פגשתי כאמור את מורן דוד שותפתי ליצירה, והחיבור שלנו ריגש אותנו. הבנו שהשירים שיוצאים לנו יחד צריכים לנשום אויר חוץ. שם החל תהליך האלבום. והוא קורה עד היום כשאנחנו כותבות שיר חדש שתופס אותנו לפעמים יותר מאחד ישן.

עם הזמן אנחנו משתנים וכותבים אחרת. הראש שלנו קצת אחר עם הזמן. אז יש לכל אומן את הקלאסיקות שלו, ויש שירים שלפעמים כבר לא מרגשים אותך כמו פעם. באלבום שלנו צפוי להיות הרבה רגש וסיפורים. חלק על אהבה חלק על חיים של כולנו".

ספרי על השיר החדש – "תרוץ לבד".

"את השיר ״תרוץ לבד״ כתבנו מורן ואני שבוע לפני שבנה הבכור נולד. השיר זרם מאיתנו בטבעיות מצמררת. מיד הבנו שזה שיר דרך לבנה שעוד רגע יגיע לעולם. היום כשאני שרה את השיר אני בכלל חושבת על אבא שלי , לפעמים חושבת גם על עצמי ועל דרך".

מה השאיפה שלך כיוצרת וזמרת?

"אני רוצה להופיע לאנשים שרוצים לשמוע אותי. שיעניין אותם מה יש לי לספר להם. רוצה שישירו איתי כ"כ חזק שבקושי אשמע את עצמי. ככה ארגיש הכי אמיתי שהשירים כבר מזמן לא רק שלי".

עם איזה אמן מפנטזת על שיתוף פעולה?

"הכי הייתי רוצה שיתוף פעולה עם דודו טסה. הוא גאון ברגש . הוא נמצא בין העולמות במוזיקה. זה מקום נטול הגדרות וגם אני בין עולמות כאלה. אני אוהבת שאי אפשר להגדיר דברים, רק להרגיש אותם. ודודו כשהוא שר מרגש אותי כמעט יותר מכולם".

דודי פטימר

דודי פטימר

יש לכם מה להגיד ?

לכל הכתבות שיחטבו אתכם
המסעדות הכי טובות לאכול בהן
חדשות הטיפוח הכי חמות