הטריקים לשמירה על השיער שמעצבי השיער לא מספרים לך

נכון, זה לא שאפשר להאריך אותו ברגע והוא גם בחיים לא יהיה ארוך כמו של אריאנה גרנדה (כלומר, הפאה שלה), אבל הנה כמה טריקים שיעזרו לכן להאיץ את קצב צמיחת השיער שלכן.
 
1. נושמות עמוק ומסתפרות
כן, לפעמים זה קשה אבל זה לגמרי יעזור. לעיתים זה הדבר האחרון שמתחשק לנו לעשות, אבל ככל שנסתפר לעתים רחוקות יותר, הקצוות המפוצלים יתחילו להגיע בשלב יותר מוקדם יותר וכך תצטרכו להסתפר עם הזמן יותר ויותר קצר. מעצב השיער המפורסם, מארק טאונסנד, ממליץ לגזור 0.2 ס"מ כל 10-12 שבועות.
 
2. סוד המרכך
בכל פעם שחופפים את השיער – השתמשו במרכך. כל החמצונים והצבעים בשיער גורמים לדילול, מה שהופך את השיער לחלש ויותר קצוות שרופים וגבוהים יותר. כדי לקבל את הקצוות בחזרה ולשקם אותם, המרכך מסייע להחליף את החלבונים והשומנים בתוך השיערה ובכך מזין אותה ושומר עליה.
3. אבל לא להשתמש בשמפו באופן יום-יומי
הרבה חושבים שצריך להשתמש במרכך כמה שפחות (אם בכלל), אבל מה שמארק טאונסנד אומר הוא שדווקא על השמפו צריך לוותר כמה שיותר. מטרת השמפו היא לנקות את הלכלוך המצטבר אבל הם גם מורידים שמנים טבעיים שמצויים בשיער ותורמים לאורך השיער.
 
4. מים קרים
שטיפת שיער במים קרים מסייעת גם לשמירה על בריאות השיער וגם להארכתו. המים הקרים מסייעים במניעת אבדן לחות ומים חמים דווקא פוגעים בשיער. שטפו את השיער בסוף המקלחת לכמה שניות וזה אחד מהצעדים לשיער בריא לאורך זמן.
 
5. השתמשי במסכת שיער פעם בשבוע
אתן יכולות להשתמש במסכה ייעודית לשיער, אבל אם בא לכן ויש לכן את הכוח להכין מסכה טבעית, טאונסנד ממליץ על מסיכת שיער על בסיס שמן בהכנה ביתית שהוא מכין ללקוחותיו. את המסכה הזו יש לשים לפני השימוש בשמפו.
* כוס שמן קוקוס לא מזוקק
* כף של שמן שקדים, שמן אגוזי מקדמיה ושמן חוחובה.
 
בגלל שהשמנים משאירים שאריות, עדיף להשתמש במסכה על שיער לח ולא על שיער רטוב. יש להשאיר את השמן על השיער למשך 10 דקות לפני החפיפה.
 
6. הברישי את השיער בעדינות רבה
סירוק אגרסיבי של השיער יכול לגרום לנזק פיזי לשיער שיכול להחליש אותו ולהאט את קצב הצמיחה שלו. הסתרקו בעדינות, בעיקר כשהשיער רטוב ורגיש יותר.
 
7. ציפיות משי
יש להן משטח רך יותר שלא גורם לחיכוך עם השיער ומונע את הנפיחות של השיער על הבוקר והצורך העז להסתרק על מנת להתיר את הקשרים שנוצרו בלילה.
8. אל תעטפי את השיער במגבת
הסיבים במגבת גורמים לקשרים קשים ורבים וכך השיער נשבר בקלות. השתמשו בחולצת טריקו במקום או במגבת מיקרו פייבר שמתאימה לשיער הראש.
 
9. שני את התסרוקת שלך
אם את אוספת את השיער באופן קבוע, יש לך פוני שלא זז כבר כמה שנים, השביל באמצע נשאר במקומו – כל אלה מעקבים את צמיחת שיערך. לעתים הגיוון הזה הוא מהלך כל כך קטן שיכול לגרום לשינוי גדול ולחזק את שיערך.
 
10. רוצה להיות בלונדינית? תחשבי על זה
צביעה וחמצון השיער מגבירה את פיצול הקצוות ויכול לגרום לנזק משמעותי, במיוחד לאלה עם השיער הכהה. 
 
11. הפסיקי את השימוש בגומייה
השיער יכול להישבר בנקודת המתח שאת ויצרת לו כאשר את מותחת את שיערך לקוקו. אבל הירגעו, זה לא אומר שחייב ללכת עם שיער פזור כל היום – קליפסים, סיכות קטנות וגדולות הם תחליף לא רע.
 
12. עשי הפסקה עם כל הכלים החמים למיניהם
פן, מחליק, דפיוזר וחבריהם פשוט מזיקים לשיער ומעטים את קצב הצמיחה של השיער, שורפים אותו וגורמים לשברים. לכו על המראה הטבעי לפעמים – אין יותר יפה מזה
סתיו ממון

סתיו ממון

יש לכם מה להגיד ?

לכל הכתבות שיחטבו אתכם
המסעדות הכי טובות לאכול בהן
חדשות הטיפוח הכי חמות