כמה פעמים בשבוע צריך להתאמן כדי לראות תוצאות?

כולם מכירים את זה בעיקר לפני הקיץ, אחרי ההתבטטות הקשה של החורף: חוזרים להתאמן, לאכול יותר טוב, לוותר על המתוקים, אבל מה עכשיו? מתי לעזזל רואים את התוצאות וכמה אני צריך להשקיע כדי שזה יקרה? אז התשובה תלויה ברצון – כלומר, מה המטרה שלכם? לאחד מספיק לשמור על כושר בסיסי, אחר רוצה לעשות מרתון, ואחת חולמת על קוביות בבטן והיא לא תנוח עד שתשיג. אז כל אחד יכול להשיג את המטרות שלו בהתאם לנתונים הגנטיים שלו, זה הכי עניין של הגדרת מטרה ולכן כל המאמנים ישאלו אתכם דבר ראשון – מה המטרה שלכם?

נניח והמטרה שלכם להתחטב לפני הקיץ, אתם צריכים להגיע למצב שבו אתם מוציאים אנרגיה יותר ממה שאתם מניסים, לבצע פעילות גופנית, ולצרוך קלוריות ממקור בריא (ולא מממתקים ומעובדים). אז כמה פעמים בשבוע בתכל'ס צריכים להתאמן כדי לראות תוצאות? זה שילוב של עבודה אירובית ואנאירובית, ובכלליות זה עובד ככה:

מתחילים: 3-4 פעמים בשבוע

מתקדמים: 4-6 פעמים בשבוע

ישנן גישות שונות כיום. ישנן גישות הטוענות כי יש לאכול נכון ולבצע אימוני משקולות בלבד, אך אז תצטרכו לשמור על מאזן קלורי שלילי מאוד נמוך וגם לא תשיגו את היתרונות הבריאותיים של האימונים האירוביים.

ישנה גישה הטוענת שיש לשמור על תזונה ולבצע אימוני אירובי יומיומיים, אבל בצורה הזו אתם מאבדים מסת שריר, פוגעים במראה החטוב שרציתם ובנוסף, אתם יותר חשופים לפציעות ספורט.

אז מה המצב האידיאלי? לשלב אימוני אירובי כמו ריצה, אופניים, אליפטיקל וכו' יחד עם אימוני משקולות בחדר הכושר או כל אימון חיזוק כוח פונקציונלי. נסו לחלק את האימונים לדוגמא:

מתחילים: פעמיים בשבוע אירובי ופעמיים בשבוע כוח, או פעמיים בשבוע כוח, פעם בשבוע אירובי, ולשלב את אימוני האירובי בתוך אימוני הכוח כמו אימוני היט למיניהם.

מתקדמים: 3 פעמים אירובי, 3 פעמים כוח.

4 המלצות שיעזרו לכם להגיע לתוצאות מהירות יותר:

  1. תדעו בדיוק מה המטרה שלכם
  2. איש מקצוע שיבנה לכם תכנית אימונים אישית
  3. לא לוותר לעצמכם באימונים
  4. לבנות תפריט תזונה מותאם לאימונים, שיעזור לכם להגיע לתוצאות הרצויות. 
שרון ינובסקי קפלן

שרון ינובסקי קפלן

מאמנת כושר ופילאטיס, מאמנת ריצה, מרתוניסטית, נטורופתית ועיתונאית, אקס עורכת האופנה והלייפסטייל אתר ערוץ 10

יש לכם מה להגיד ?

לכל הכתבות שיחטבו אתכם
המסעדות הכי טובות לאכול בהן
חדשות הטיפוח הכי חמות