עדן בן זקן סוגרת חשבון עם "חצי מדינה"

כשנה וחודשיים מאז פרשיית סרטון העירום שלה שהופץ ברשת – עדן בן זקן סוגרת חשבון בשיר אישי ביותר – "חצי מדינה". ביקורת.

כזכור, בפברואר 2018 פורסם צילום וידאו ממצלמות אבטחה בחנות שבבעלותה של נטע אלחמיסטר בו נראתה בן זקן כשהיא מחליפה בגדים. הסרטון הופץ ברשת החברתית ועורר הדים רבים ברשתות החברתיות כשהזמרת העבירה את הנושא לטיפול בידיה של המשטרה.

ב"חצי מדינה", השיר החדש שיצרו עבורה דולב רם ופן חזות, פותחת לראשונה הזמרת את הנושא כשהמשפט הראשון בבית הראשון שבשיר כמו קורץ לאותה פרשייה: "חצי מדינה כבר ראתה לך את הטוסיק, החצי השני עוד די תקוע בחזה".

בשיר מנהלת הזמרת מונולוג לכוכבת הנמצאת במעמד כשלה ומציירת לה בצורה אספקלרית את היתרונות והחסרונות של חיי הכוכבות: הפרסום, האהדה והתהילה מחד גיסא, אך המעריצים המציקים, אובדן חיי הפרטיות והפחד מסוף ימי הזוהר מאידך גיסא.

הטקסט העכשווי שהולם את תרבות האינסטנט (שאינה עולה בקנה אחד בהכרח עם איכות) מבוצע על ידי בן זקן בכנות שיא שגורמת למאזין להאמין לה כשהיא שרה את סיפור חייה (או המקביל לו).

עם זאת, הלחן הדי מונוטוני לא באמת מצליח להרים לפזמון שלא מלהיב, לא סוחף ובעצם נשמע לא טבעי על קולה של בן זקן שמגזימה הפעם במניירות מיותרות.

כמו כן ישנם כמה אי דיוקים תחביריים בביצועה של הזמרת. למשל, בן זקן שרה: "חֵצי מדינה כבר ראתה לך את הטוסיק". בעוד בדיקציה נכונה ודי ברורה יש לומר: "חַצי מדינה", עם פתח ולא עם צירי.

שגיאת הדיקציה חוזרת שוב בשיר כמה פעמים ובייחוד במשפט: "את קונה לך אהבה בלחיצת כפתור". הזמרת שרה "בְלחיצת כפתור" עם שווא במקום "בִלחיצת כפתור" עם חיריק כראוי בדיקציה נכונה.

היעדר שימת לב לניואנסים שכאלה מוזילה את רמת ואיכות השיר ומבצעו לטעמי.

השיר אמור להיות סגירת חשבון כנה של הזמרת עם עולם הבידור, ויכל לקלוע יותר למטרה עם יותר השקעה ומחשבה על יצירת איכות ולא מוצר ממוסחר לוקה בחסר.  

דודי פטימר

דודי פטימר

יש לכם מה להגיד ?

לכל הכתבות שיחטבו אתכם
המסעדות הכי טובות לאכול בהן
חדשות הטיפוח הכי חמות