5 דרכים טבעיות ופשוטות לצאת מהסטרס

לנשום, לישון, לאכול, לטייל: כדי לצאת מהסטרס צריך להבין שאנחנו הכנסנו את עצמינו לשם, ואז הכי קל להיפטר ממנו

הבוס בעבודה, הדד ליין, התחושה שאנחנו צריכים להיות מושלמים, להספיק, להצליח, להשיג, כל אלו ועוד גורמים לנו הרבה פעמים להרגיש לחוצים והלחץ הזה לאורך זמן פוגע בבריאות שלנו. הוא גורם לזיכרון שלנו להיפגע, לריכוז, הוא גורם לבעיות שינה, להפרעות אכילה והשמנה, להצטברות של פסולת בגוף ושאר תסמינים פיזיים שמקורם בסטרס ובהורמון האדרנלין שמופרש לגופנו כשאנחנו במתח. אז איך נפטרים ממנו? לגמרי בקלות ובחינם, אבל קודם כל אנחנו צריכים להיות במודעות וברצון לשנות את המצב. היו קשובים לגוף ודעו שאתם בסטרס. רק ככה תוכלו לפעול ולהתחיל לשנות.

1. מחליפים תסריט

כולנו יודעים שמחשבות חיוביות עדיפות על מחשבות שליליות, אבל אם יש לנו מודעות לגבי המחשבות שלנו, יש לנו יכולת לשנות את כל התמונה. אנחנו היוצרים של התסריט של החיים שלנו ויש לנו אפשרות לבחור האם זה יהיה סרט מתח או קומדיה רומנטית.

2. אוכלים פחות. אוכלים בריא

לפני הכל כדאי להפחית את המאכלים והמזיקים שמעצימים את תחושת הסטרס כמו אלכוהול, קפאין, סוכר, מאכלים מעובדים, ממתקים ושומנים. במקום זה, אכלו מאכלים טבעיים ונקיים, שדומים לצורתם בטבע, הרבו באכילת פירות וירקות בעיקר ואל תאכלו עד שאתם לא יכולים לנשום.

3. זזים

פעילות גופנית עוזרת להיפטר מהלחץ לגמרי בחינם. היא משחררת הורמונים מרגיעים ונותנת תחושה נעימה ורגועה. זו יכולה להיות הליכה, ריצה, יוגה, פילאטיס, שחייה או כל פעילות שתורמת לכם לתחושה רגועה וטובה.

4. חייבים לישון

סטרס פוגע בשינה וכשהשינה לא טובה ואיכותית, הגוף נכנס לסטרס וזה סוג של מעגל שקשה לצאת ממנו. צרו לעצמכם סביבת שינה רגועה בעזרת סדר וניקיון, מוזיקה נעימה לפני השינה, ספר מרגיע, מדיטציה ודמיון מודרך, והימנעו מהירדמות עם הטלפון הנייד, וגורמים מלחיצים אחרים.

5. כמה שיותר טבע

הגוף שלנו נרגע אוטומטי כשאנחנו מחוברים לטבע ולאדמה. הליכה על החול ליד הים, לראות שקיעה, טבע ירוק, מרחבים, הקרבה לעצים ולקרקע.

שרון ינובסקי קפלן

שרון ינובסקי קפלן

מאמנת כושר ופילאטיס, מאמנת ריצה, מרתוניסטית, נטורופתית ועיתונאית, אקס עורכת האופנה והלייפסטייל אתר ערוץ 10

יש לכם מה להגיד ?

לכל הכתבות שיחטבו אתכם
המסעדות הכי טובות לאכול בהן
חדשות הטיפוח הכי חמות